Dünden Bugüne Melodi

Melodi’nin yolculuğu 1957’de Samsun’da başladı. Çikolatacılık ile babasının çikolata dükkanında tanışan Kemal Taşar, hayatı boyunca taşıyacağı bu geleneği Melodi adıyla İstanbul’a taşıdı.

Sonraki nesiller olarak biz de onun tecrübesini her neslin getirdiği tutku ve özenle buluşturduk. Kendi çocuklarımıza gönül rahatlığıyla sunduğumuz en kaliteli ve doğal içerikli çikolatalarımızı yıllar içinde tüm Türkiye’ye üretir olduk.

Dünyanın en iyi kakao çekirdeklerini, mevsiminde toplanan taze kuruyemişleri ve doğadan elde edilen doğal renkleri yeni tekniklerle birleştirdik. Çikolatalı badem şekeri, draje, çakıl taşı çikolata gibi ürünleri ülkemizle tanıştıran fabrika olduk.


Bayramlara, düğünlere, özel kutlamalara konuk olduk, hayatın kıymetli anlarında paylaşımın, dostluğun, muhabbetin bir parçası; hediyeleşmenin temsilcisi olduk. Hep birlikte büyüdük, ülkemizde ve dünyada seçkin gıda markalarının çikolata tedarikçisi olduk.

Küçük bir aileydik, bugün dünya çapında milyonlarca insanla aynı Melodi’yi paylaşır olduk. Ama en çok, ilk günden beri her gün, sadece en sevdiği ve en iyi bildiği işi yapanlardan olduk.


Türkiye’nin çikolata fabrikasına hoş geldiniz.

Tanıştığımıza mutlu olduk.